Volkswagen sjell furgonin e famshëm në versionin elektrik

Kohëve të fundit e gjithë vëmendja ka qenë tek skandali që ka bërë Volkswagen. Por, me njoftimin e ri që ka bërë prodhuesi gjerman,...
video

Si prodhohen disqet e aluminit? (Video)

Disqet e aluminit në makina kanë zëvëndësuar në përqindje të madhe ato të vjetrat prej hekuri. Kjo nuk është bërë vetëm për elegancën që kanë...

Biçikleta e zgjuar e Ford (Video)

Ford Motor Company njoftoi të martën planin që ka krijuar për ndërtimin e biçikletës së zgjuar. Janë aq të zgjuara sa ju paralajmërojnë për...

Volkswagen Passat CC i Ri

Volkswagen Passat CC Pas sedanit dhe karavan, versioni i Passatit të ri (B8), si dhe i variantit hibrid GTE hibrid, Volkswagen në panairin e...

Ora Mulliner Tourbillon i Breitling për Bentley Bentayga është pajisja më e shtrenjtë opsionale...

Mulliner Tourbillon i Breitling për Bentley Bentayga Teprimet në çmimet e pajisjeve opsionale të kompanive të tilla si Bentley nuk duhet të na bëjnë...

Si funksionon një motor makine?

Shih info-graphic e mëposhtme i cili përshkruan funksionet bazë të një motori makine. Një motor me djegie të brendshme është një kryevepër teknologjike që...
video

Prototipi me hidrogjen i BMW i8 tingëllon në mënyrë shumë të çuditshme (Video)

BMW në fillim të këtij muaji paraqiti automjetin e parë prototip me hidrogjen. Një prototip i bazuar në i8 që deri tani kishim parë...

Ju prezantojmë Mercedes-Benz GLE M-Class

Mercedes-Benz GLE M-Class Mercedes po punon për modelin e tij më të ri me emrin Mercedes-Benz GLE. Është model i gjeneratës së tretë...

Shpikja e rradhës: Inxhinierët turq projektojnë BMW-në robot

Gjatë gjithë kësaj kohe ne kemi menduar se “transformers” ishin fiktiv, por rezulton se robotët gjigantë ekzistojnë në të vërtetë. Duket e pabesueshme, por...
video

Të gjitha “magjitë” që bën BMW 7 e re (Video)

Shumica prej nesh (nëse jo të gjithë) nuk do ta blejnë kurrë. Por nuk është keq të mësojmë çdo detaj në lidhje me anijen...