Volkswagen Passat CC i Ri

0
97

Volkswagen Passat CC

Pas sedanit dhe karavan, versioni i Passatit të ri (B8), si dhe i variantit hibrid GTE hibrid, Volkswagen në panairin e veturave në Gjenevë, ka promovuar edhe Passat Alltrack si dhe Sport Coupe Concept GTE me të cilin ka paralajmëruar CC e ri. Në bazë të këtij koncepti janë bërë edhe këto shënime jozyrtare të renderit që tregojnë se si do të duhej të dukej CC serik. Volkswagen i ri CC në shitje do të paraqitet këtë vit bashkë me enterierin e zgjeruar, ndërsa pas një viti pritet edhe varianti Shooting Brake i quajtur Volkswagen CCS. Vetura do të jetë e ndërtuar në platformën VW MQB e motorin do ta marrë nga Passati, transmeton Koha.net. Kjo vetëkupton edhe motorët benzinë TSI, ata dizelë TDI si dhe versionin GTE plug-in hibrid. Sa për përkujtesë, Sport Coupe Concept GTE ka 487 cm gjatësi, është 7 cm më i gjatë se sa Volkswagen CC aktual. Duhet përmendur se Sport Coupe Concept GTE është i gjerë 187 cm, i lartë 140 cm, ndërsa distanca ndërboshtore është 284 cm. Në bagazh ka hapësirë për 480  

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × three =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.