Njihuni me “bishen” e re te Mercedes-Benz

0
3535
Mercedes-Benz

Mercedez-Benz nuk e ka ndërmend të ndalet sa i përket prodhimit të veturave të reja. Sipas spekulimeve të fundit, Mercedes-Benz është duke planifikuar të prodhojë një seri të re të veturave G-Wagen.

Por, ajo që është karakteristike është se modeli do të quhet “GLB”.

Nëse modeli GLB lançohet me çmimin mes GLE (33,000$) dhe GLC(40,000$), atëherë do të jetë tre herë më e lirë sesa modeli G-Wagen.

Pritet që ditëve në vazhdim të dalin konfirmime në lidhje me prodhimin e kësaj veture nga zyrtarët e Mercedes-Benz.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − six =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.