airbag

Si hapet airbag, shikoni në xhirim të ngadalësuar

Shumë personave që kanë pësuar aksident me veturë kanë përjetuar hapjen e airbag, por si hapet airbag? Airbag hapet brenda 1/25 e sekondës dhe syri...

Nissan Titan XD e kthyer në Ambulancë (Video)

Prodhuesi japonez Nissan, ka modifikuar modelin e tij Titan XD në një ambulance, një makinë gjigante për nevoja specifike, e aftë të intervenojë në...
opel

Opel lanson modelin Insignia Grand Sport

Kompania Opel pritet të lansojë zyrtarisht modelin Insignia Grand Sport, por fiks para 13 vjetësh, Insignia kishte dal me një koncept të jashtëzakonshëm, i...
C-Class

Këto gjëra nuk i keni ditur më parë për Mercedes C-Class…

C-Class ka disa sekrete të fshehura të pabesueshme. Mercedes ka prezantuar C-Class në vitin 1993 për të zëvendësuar 190-in dhe ka mbetur me emrin...
bmw_i4

Në vitin 2021, del në treg BMW i4

Në 2021 do të dalë në qarkullim BMW i4, sipas Harald Krüger, CEO i prodhuesit të mirënjohur, në Paris Motor Show. Siç kemi përmendur tashmë,...

Qëndroni të Lidhur

78,356FansaPëlqeje
41,145NdjekësNdiqe
22,325NdjekësNdiqe
41NdjekësNdiqe
17AbonentAbonohu

Automjete në Shitje

- Automjete në Shitje -

Njihuni me Miss Tuning 2016

Në një garë të veçantë për kalendarin Tuning 2016, Liane Günter fitoi titullin e Miss Tuning 2016. Çmimi i këtij konkursi është se Günter kishte...
mercedes benz

Historia e “Mercedes Benz” dhe 10 modelet më të mira te saj

Ndoshta simboli i vetëm më i identifikueshëm i stilit dhe luksit në botën e automjeteve është Mercedes Benzi me tre yje. Mercedesi ka udhëhequr tregun,...

Ja makina që mund ta drejtoni edhe pa patentë shoferi…

Makina që mund ta drejtoni edhe pa patentë shoferi… Të gjithë ata që janë mbi 14 vjeç mund ta drejtojnë këtë makinë. VSP (Voiture sans...

Makina Italiane më e fuqishme deri më sot

Makina sportive italiane me 1000 kuaj fuqi u paraqit në panairin e makinave të Torinos, e deri tani ka bërë vetëm 25 modele. Mazzanti Evantra...

Biçikleta e frymëzuar nga BMW M2 Coupe i ri (Foto)

BMW ka lansuar një biçikletë të re, për nder të veturës M2 Coupe, duke ofruar kështu një dizajn të mahnitshëm për sy në ngjyrë...
Mercedes One

Motorri i së ardhmes Mercedes One Class Revenge

Koncepti Mercedes One Class Revenge nga Alfonso Nuñez Perea, është "i fuqishëm, dinamik dhe skulpturor". Specializuar në Advanced Industrial Design në Córdoba, Argjentinë, Alfonso Nuñez...

Ja pse anglezët i mgasin makinat në krahun e djathtë…

Shumica e shteteve të botës, i kanë makinat e tyre me timonin të pozicionuar në anën e majtë të tyre. Në Angli, Australi, Japoni dhe...

Latest Reviews

- Automjete në Shitje -

- Automjete në Shitje -
mercedes

Kamioni elektrik i Mercedesit, gati për rrugë (Foto)

I prezantuar si koncept vitin e shkuar në panairin IAA në Hanover, kamioni i Mercedesit Urban eTruck pritet të vijë si model i prodhuar...
cadillac

Cadillac prezanton konceptin e mahnitshëm të modelit Escala

Prodhuesi amerikan i veturave, ka prezantuar edhe më parë koncepte të Escala, por që kurrë nuk janë prodhura si vetura serike për përdorim. Por, kësaj...

Rolls-Royce prezanton SUV’në e tij të parë (Foto+Video)

Pas shumë muajsh fushatë komunikimi, testesh dhe spekulimesh, ”Rolls-Royce” më në fund ngre siparin mbi SUV-in e tij të parë, që do të quhet...
video

Audi S8 Plus vs Mercedes S63 AMG

Audi S8 Plus 2016 605 ps vs Mercedes S63 AMG w222 4 matic 0-250 kmh përshpejtimin. https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=yivg1H7RFaI&ab_channel=fastautoz  

Mercedes po shënon shitje rekorde gjatë 2018-ës (Foto)

Me makinat SUV, si më të kërkuarat në treg Derisa 2018-ta ka hyrë në katër mujorin e fundit, prodhuesit e makinave po japin statistikat e...
Makina Venturi VBB-3

Makina “Venturi VBB-3” është makina elektrike më e shpejtë në botë...

Makina “Venturi VBB-3” është makina elektrike më e shpejtë në botë duke arritur një shpejtësi maksimale prej 576 kilometrash në orë, njoftoi sot prodhuesi...

Tuning

10 Këshilla për te drejtuar makinën në dimër.

Në periudhën e dimrit, dëbora, shiu, rrugët rrëshqitëse, gjithçka e vështirëson qarkullimin me makinë. Por a është makina juaj e pajisur për të kryer...

Makina e rrallë në mes të bllokut, “habitet” edhe policia (Video)

Vëmendja e kalimtarëve, por edhe e policisë është tërhequr paraditen e sotme nga një automjet i vecantë që është para të kalojë në rrugët...
Makinat

Makinat që nuk janë pjesë e tregut për 2015-ën

Risitë e sjella në tregun e makinave ka bërë që këto të jenë disa nga modelet e makinave të cilat nuk do ti shikoni...