Audi Q8 Sport

Audi Q8 2018 – SUV luksoz pak më Sportiv dhe më Agresiv (foto-video)

Me këtë model Audi po prek një segment të ri për klasën full-size - një alternativë elegante ndaj prezencës së fuqishme të një SUV...
Benz Maybach 6 Cabrio

Benz Maybach 6 Cabrio – Thjesht Legjende…(foto-video)

Mercedes Benz gjithmone na ka mahnitur me automjetet e tij por ky model eshte dicka tjeter ne lidhje me ato qe kemi pare me...
audi a9

Audi A9, të gjithë janë të mahnitur me konceptin e ri.

Audi A9, një koncept madhështor. Audi A9 drejt teknologjisë elektrike. Veturat elektrike do të pushtojnë botën në të ardhmen dhe të gjitha markat e mëdha janë...

SKODA R200 Non-Fiction

ŠKODA R200 Non-Fiction. Projektuar nga Peter Novak për plotësimin e 40 vjet nga lindja e 130RS është e vendosur në Qendrën e Artit Bashkëkohor...

Historia e Porsche 911 në 90 sekonda (video)

Porsche 911, një histori në 90 sekonda Porsche 911 numëron plot 52 vjet,në këtë video 90 sekondëshe do të shpaloset i gjithë historiku i kësaj makine që...
Mercedes-Benzvideo

Mercedes-Benz W123 mbush plot 40 Vjet.

40 vjet Mercedes W123 (ose sic njihet në vëndin tonë 240-c) Mercedes-Benz 240, kujtime të bukura për shumicën e Shqiptarëve. Bëhen plot 40 vjet që nga dita...
lamborghini

Zbulimi i Lamborghini Urus super-SUV

Lamborghini i Ri "Urus" ka vendosur të arrijë në Britani të Madhe në pranverë; me start 3,6-sekonda 0-100km/orë dhe një shpejtësi maksimale 305km/orë Motori i...

Kjo Audi S6 lë në baltë çdo veturë (Video)

Duke pasur 520 kuaj-fuqi, kjo Audi S6 e modifikuar mund të jetë një nga veturat më të mira që aktualisht vepron nëpër rrugë. Audi S6...

Mercedes prezanton konceptin e bishës X-Class

Gjigandi i prodhimit të veturave Mercedes, ka prezantuar konceptin e bishës X-Class. Vetura do të jetë super e fuqishme me rrota 22-inç që sigurojnë udhëtim...
Honda

Honda Ridgeline (2017)

2017 Honda Ridgeline është gjenerata e dytë inovative Honda, ridizenjuar për të ofruar të dyja, rekreacion dhe shkathtësi në një përmirësim modern, i thyer...