renault trezor

Renault prezanton modelin Trezor, makinën e së ardhmes!

Ajo është konsideruar si makina e së ardhmes, dhe ka arsye të forta për këtë.Renault Trezor është koncepti më i fundit i firmës së...
audi

Njihuni me Audin që kushton 500,000 dollarë

Kur i kthen fantazitë në realitet ka koston e lartë. Modeli R8 nga Audi është dizajnuar sipas lojës Final Fantasy XV dhe kushton gati gjysmë...

Ky Golf 2 i ka 1.200 kuaj fuqi dhe është më i shpejtë se...

I ka mbi 1.200 kuaj fuqi dhe e gjithë kjo fuqi është e shpërndarë në të katër rrotat 4×4, kurse autori i Golf 2...
nissan

Nissan Rogue me shirita lëvizëse (Foto)

Në New York Auto Show 2017, Nissan do të sjellë makinën që në vend të rrotave, ka shirita lëvizëse sikur të tankeve.Modeli Rogue, që...
koncept

Mercedes vjen me një super koncept për SE Class (Foto)

Në ditët e sotme kur teknologjia ka arritur në një shkallë të lartë, prodhuesit e veturave po kërkojnë të bëjnë dizajne të veturave në...
opel

Opel lanson modelin Insignia Grand Sport

Kompania Opel pritet të lansojë zyrtarisht modelin Insignia Grand Sport, por fiks para 13 vjetësh, Insignia kishte dal me një koncept të jashtëzakonshëm, i...
mercedes

Hipermakina e re nga Mercedes po shitet me shpejtësi, ende pa e parë askush

Kompania gjermane e automobilave, po e imiton prodhuesin italian Ferrari, që i shet nganjëherë makinat e pa lansuara, tek entuziastët e ndryshëm.Mercedes e ka...
audi a9

Audi A9, të gjithë janë të mahnitur me konceptin e saj.

Audi A9, një koncept madhështor. Audi A9 drejt teknologjisë elektrike.Veturat elektrike do të pushtojnë botën në të ardhmen dhe të gjitha markat e mëdha janë...

Mercedes prezanton konceptin e bishës X-Class

Gjigandi i prodhimit të veturave Mercedes, ka prezantuar konceptin e bishës X-Class.Vetura do të jetë super e fuqishme me rrota 22-inç që sigurojnë udhëtim...
volvo

Volvo prodhon kamionin më të shpejtë në botë

Volvo ka ndërtuar një kamion më të avancuar se gjith të tjerët, i cili ka thyer dy rekorde të Ginisit ne Suedi.Kamioni quhet ‘Iron...

Na Ndiqni

40,307FansaPëlqeje
24,820NdjekësNdiqe
22,235NdjekësNdiqe
34NdjekësNdiqe