volkswagen

Volkswagen kthen mikrobusin ikonik, por elektrik dhe shumë efiçient

Makina më ikonike që Volkswagen e ka bërë ndonjëherë është Mikrobusi, i cili ishte shumë i famshëm në vitet ‘60-ta e ‘70-ta Shumë njerëz kanë...
video

Makinë e re e Kia’s do t’ju befasojë

Në fillim të vitit të që vjen, Kia lason modelin më të shpejtë që e ka krijuar ndonjëherë. Deri më tani, prodhuesi nga Korea e...
Vajrat motorike

5 gjëra që nuk i keni ditur për vajrat motorike

Motori i veturës suaj është një grumbull i pjesëve metalike të cilat fërkohen me njëra tjetrën. Është vaji i motorit ai që ruan motorin...
Audi

Kjo është supervetura e Audi

Audi ka lansuar dy veturat garuese RS3 LMS, të bëra nga ekipi i garave “Speed Factory Racing Team” dhe “Cadspeed-Racing”, që do të dalin...

Ja cfarë do të thotë logoja e makines “Audi”

Logoja e kompanisë “Audi” me katër rrathë ka një mesazh për prodhuesin e saj. Kompania “Audi” me prodhimet e saj mjaftë luksoze dhe të përshtatshme,...
opel

Opel lanson modelin Insignia Grand Sport

Kompania Opel pritet të lansojë zyrtarisht modelin Insignia Grand Sport, por fiks para 13 vjetësh, Insignia kishte dal me një koncept të jashtëzakonshëm, i...
audi

Njihuni me Audin që kushton 500,000 dollarë

Kur i kthen fantazitë në realitet ka koston e lartë. Modeli R8 nga Audi është dizajnuar sipas lojës Final Fantasy XV dhe kushton gati gjysmë...
mercedes

Hipermakina e re nga Mercedes po shitet me shpejtësi, ende pa e parë askush

Kompania gjermane e automobilave, po e imiton prodhuesin italian Ferrari, që i shet nganjëherë makinat e pa lansuara, tek entuziastët e ndryshëm. Mercedes e ka...
bentley

Bentley pas 13 vjetëve ridizajnon komplet Continental GT e ri

Bentley Continental GT është qe 13 vjet në treg, dhe pavarësisht përditësimeve, dukja bazike, teknologjia e arkitektura kanë mbetur të paprekura. Por kjo do të...
peugeot

Peugeot prezanton versionin e ri të modelit 301

Peugeot në vitin 2012 lansoi sedanin 301 që synonte të përdorej nga kompanitë e mëdha nëpër botë. Tani, pas katër vjetësh, me 360 mijë...
35,759FansaPëlqeje
14,321NdjekësitNdjek
22,235NdjekësitNdjek
0NdjekësitNdjek
- Advertisement -

Recent Posts

volvo

Volvo prezanton modelin e ri S90

Modeli i Ri Volvo S90 e vendos shoferin në zemer të experiencës së luksit.  Kompania ka krijuar një mjet  që  kombinon materialet e vecanta...

Audi A3 Cabrio XXL