Falen taksat për disa kategori automjetesh

0
124

Kryeministri Rama komunikoi sot se do të falen taksat për disa kategori automjetesh. Kreu i Qeverisë sqaron se nga kjo paketë përfitojnë 7 mijë e 204 automjete të kategorive si më poshtë:

Autobus (mbi 8+1),

Transport qytetës,

Transport rrethqytetës,

Transport ndërqytetës,

Shërbime të rastit (turistik brenda e jashtë vendit),

Ndërkombëtar të rregullt,

Transport për personele,

Transport për llogari të subjekteve brenda e jashtë vendit!

“Një rast i bukur ku një ent publik me vetëfinancim, nisur dhe nga rezultatet e mira për 2019-ën ofron, nga të ardhurat e veta të akumuluara, të mbulojë 100% taksën vjetore (tvmp), për gjithë vitin 2020, për 7,204 mjete”, shkruan Kryeministri.

Paketa llogaritet në vlerën e 170,194,500 lekë, ndërsa institucionet përgjegjëse do të mundësojnë që brenda majit kjo paketë të hyjë në fuqi.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.