porsche

Porsche prezanton Panameran më të fuqishme ndonjëherë

Porsche ka prezantuar modelin më të fuqishëm ndonjëherë të Panameras. Panamera Turbo S E-Hybrid – modeli kryesor me katër dyer i Porsches ka motorin V8. Vetura...

Fordi prezanton Fiestan e ri (Foto)

Fordi ka prezantuar modelin e furishëm Fiesta ST, të bazuar në gjeneratën e shtatë të versionit supermini. Anëtari më i ri i familjes ST do...
Mercedes Benz

Mercedes Benz prezanton “bishën” e rradhes GLE Coupe AMG Onyx G6

Mercedes Benz njihet nga të gjithë si një nga kompanitë më të mëdha për prodhimin e makinave, jo vetëm luksoze por dhe shumë cilësore,...
cadillac

Cadillac prezanton konceptin e mahnitshëm të modelit Escala

Prodhuesi amerikan i veturave, ka prezantuar edhe më parë koncepte të Escala, por që kurrë nuk janë prodhura si vetura serike për përdorim. Por, kësaj...
audi a9

Audi A9, të gjithë janë të mahnitur me konceptin e saj.

Audi A9, një koncept madhështor. Audi A9 drejt teknologjisë elektrike. Veturat elektrike do të pushtojnë botën në të ardhmen dhe të gjitha markat e mëdha janë...
elio motors

Elio Motors prodhon makinën 7 mijë dollarëshe për dy persona

Në Shtetet e Bashkuara do të del së shpejti në shitje një makinë e pazakontë, që është prodhuar nga Elio Motors. Për një kohë të...
Avtoros Shaman

Rusia prodhon “bishën” Avtoros Shaman 8×8 për të gjitha terrenet [Video]

Avtoros Shaman është 6 metra e gjatë, 3 metra e lartë, 2.5 metra e gjerë, 2.5 ton e rëndë, ka 8 rrota aktive, 3...
renault trezor

Renault prezanton modelin Trezor, makinën e së ardhmes!

Ajo është konsideruar si makina e së ardhmes, dhe ka arsye të forta për këtë. Renault Trezor është koncepti më i fundit i firmës së...
makinat me te mira te vitit

Makinat më të mira të vitit

Consumer Reports, një organizatë jo qeveritare e cila merret me vlerësimin e produkteve të ndryshme, këtë vit në bashkëpunim me ekspertët e automobilizmit kanë...
BMW

Njihuni me motoçikletën e së ardhmes BMW Motorrad VISION NEXT 100

Veturat mund të kenë avantazhe dhe edhe më shumë tipare të sigurisë, për parandalimin e lëndimeve të njerëzve gjatë aksidenteve se sa motoçikletat e...

Na Ndiqni

38,965FansaPëlqeje
22,084NdjekësNdiqe
22,235NdjekësNdiqe
0NdjekësNdiqe