Rikthimi i Eleanor…

0
173
eleanor-mustang

Për realizimin e filmit “Gone in 60 Seconds” u prodhuan 11 Shelby Mustang GT500 “Eleanor” dhe tani Fusion Motor Company njoftoi se ka blerë të drejtat për të prodhuar një seri të re Eleanor Mustang Fastback.

eleanor-mustang

Këto do të bazohen në Mustang Fastback të viteve 1967 ose 1968 dhe do të fitojnë paraqitjen përpara të përmirësuar, amortizim të pasëm me shumë-lidhje, frena Wilwood, pjesë karboni dhe drita LED. Brenda do të ketë sedilje garash, ajër të kondicionuar, organe të veçantë dhe instrumente navigimi.

mustang

Nga ana mekanike do të ofrohet me pesë motorë të ndryshëm V8 nga Roush. E para është një V8 5,0-liter qe jep 430 hp(kuaj/fuqi), me pas vjen versioni kompresor dhe jep 600 kuaj/fuqi. Gjithashtu ka tre motorë 7.0-litërsh me efikasitet 480, 560 dhe 750 HP9kuaj/fuqi) kombinuar ose me transmision manual me 5-marsha ose 6-marsha, ndërsa ka në dispozicion një transmision automatik me 6-marsha.

ford-mustang

Çmimet e shitjes fillojnë nga 189,000 US $ dhe nëse mendoni të porosisni një, ju duhet të jeni i durueshëm gjashtë muaj për ta marrë atë.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.