Audi Q8 2018 – SUV luksoz pak më Sportiv dhe më Agresiv (foto-video)

0
265
Audi Q8 Sport

Me këtë model Audi po prek një segment të ri për klasën full-size – një alternativë elegante ndaj prezencës së fuqishme të një SUV klasik. Koncepti Audi Q8 qëndron për prestigjin maksimal. Ajo kombinon hapësirën tipike të një SUV me linjat emocionale të një Coupe.

Shtytja ofrohet nga një hibrid i fuqishëm, por shumë efikas plug-in me 330 kW (448 kuaj fuqi) të prodhimit të sistemit dhe 700 Nm (516.3 lb-ft) çift rrotullues. Makina konceptuale është baza për një model prodhimi që Audi do të lançojë në treg në 2018.

Audi Q8 Sport Audi Q8 Sport Audi Q8 Sport Audi Q8 Sport Audi Q8 Sport Audi Q8 Sport Audi Q8 Sport

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + nineteen =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.