Makinat më të mira të vitit

0
522
makinat me te mira te vitit
Ford F-150

Consumer Reports, një organizatë jo qeveritare e cila merret me vlerësimin e produkteve të ndryshme, këtë vit në bashkëpunim me ekspertët e automobilizmit kanë kryer një hulumtim të tregut të veturave në SHBA.

Ata kanë krijuar një listë të veturave më të mira, të cilat disa prej tyre gjenden edhe në tregun europianë.

Në listën e ashtuquajtur Consumer Reports Top Picks përfshihen modelet e të gjitha segmenteve, transmeton Koha.net. Përzgjedhja e këtyre modeleve është bërë në bazë të rezultateve të testeve gjithëpërfshirëse, testit të sigurisë si dhe testit të përplasjes.

Consumer Reports këtë vit ka përzgjedhur 10 veturat më të mira, shtatë prej të cilave janë nga Japonia dhe një nga Korea. Dy të tjera janë nga Amerika dhe asnjë nga Europa.

Lista e veturave më të mira në Amerikë:

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 3 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.