Mjeti transportues që mund të futet në çantë

0
63

Një inxhinier japonez ka shpikur transportuesin personal që nuk ka nevojë për vend parkimi pasi është aq i vogël sa mund të mbahet në çantën e dorës. Mjeti transportues prej alumini peshon 3 kg dhe është projektuar nga 26-vjeçari Kuniako Saito. Ky mjet  është sa një laptop dhe ngjan shumë me një “skateboard”. “Makina e ecjes” mund të mbajë deri në 120 kg peshë, arrin shpejtësi deri në 10 km/h dhe mund të përshkojë 12 kilometra rrugë me 3 orë karikim. Në momentin që i hipën, pajisja nis të ecë dhe për ta ndaluar mjafton të zbresësh nga ajo. “WalkCar” do të dalë në shitje në vjeshtë dhe d0 të kushtojë afro 800 dollarë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 4 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.