BMW sjell një model të ri “i8” në CES 2016 (Foto)

0
90

BMW “Spyder” bazuar në modelin sportiv “i8”

BMW do të prezantojë një koncept të ri “Spyder” bazuar në modelin sportiv “i8” në ngjarjen e teknologjisë “CES 2016”, model ky që pritet shumë shpejtë të futet në prodhim të gjerë. Raportet, që vijnë thonë se ky model do të fokusohet në teknologjinë e automjetit pasi që CES është një shfaqje elektronike. Koncepti i parë i këtij modeli ishte zbuluar në shfaqjen “Bejing Motor Show” më 2012, me konceptin e dytë që pritej të sillte disa përmirësime dhe një ri-dizajn. BMW është duke punuar me shumë mund në këtë model, i cili pritet të ketë motorin me hidrogjen. BMW-i8-Spyder-08-650x358 BMW-i8-Spyder-01-1024x682 BMW-i8-Spyder-02-1024x682 BMW-i8-Spyder-06-1024x682 BMW-i8-Spyder-07-1024x682 BMW-i8-Spyder-03-1024x682

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

two + 5 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.