E hënë, 21 Shtator, 2020

7 Mënyra të thjeshta për të zvogëluar konsumin e karburantit

0
Çmimi i karburantit në vendin tonë është i lartë dhe si pasojë kostoja e përdorimit të një makine mbetet vazhdimisht e lartë. Lajm i mirë...
SUV

8 SUV/Crossover me bagazhet më të mëdha

0
Ato janë kompakte, por gjithashtu të bollshme. Të qëndrueshme, por edhe luksoze. Të forta, por edhe ekonomike. Makinat SUV dhe Crossover janë makinat moderne...
makine familjare

Makina që janë me 3 karrige për fëmijë (ose më shumë)

0
Shumica e 5-vendëshve tani kanë 2 pjesë metalike në rreshtin e pasëm të vendeve të tyre, të ashtuquajturat Pikat Isofix, ku sipër tyre mund...

Si duhet të ngasë veturën një grua shtatzënë?

0
Shtatzënia është një periudhë e veçantë në jetën e një gruaje dhe shumë e arsyeshme, por ka disa rregulla të caktuara dhe të rëndësishme...

Hapat jetike që duhet ti ndiqni, kur jeni duke drejtuar në mot shumë të...

0
Moti i keq është rendi i ditës në dimër. Ja se si të drejtoni makinën tuaj në mënyrë të sigurtë me shi të rëndë dhe...
llambat e makines

Ju ndizen llambat…? E dini kuptimin e tyre…?

0
Teksa teknologjia përparon, aq më komplekse bëhen automjetet tona. Në vitet e fundit ato janë mbushur me tru dhe sensorë që çdo dhjetë të...