Si të bëni fotot e makinës që shisni!

0
327

Tek AutoBox ju keni mundësi të postoni njoftimin të shoqëruar nga  shumë foto. Foto që tregojnë makinën nga jashtë dhe tapicerinë, ose motorin do të ishin shumë mirë, për ta prezantuar siç duhet makinën tuaj:

Disa mënyra për të bërë foto cilësore të makinës tuaj:

  1. Foto ballore, me pak kënd
  2. Foto nga ana e majtë, përpara
  3. Foto nga ana e djathtë, përpara
  4. Foto nga pas
  5. Foto nga pas me kënd, ose foto nga brenda: tapiceri + timoni
  6. Foto e motorit
  7. Foto nga brenda, kroskot, sediljet e pasme, bagazh etj

Disa rregulla të thjeshta, që mund të rritin cilësinë e fotos:

Mbani gjithmonë burimin e dritës pas vetes (diellin p.sh.)
Mbani të njëjtin kënd për secilin nga pozicionet e mësipërme
Mundohuni të fokusoni qartë makinën
Është shumë e rëndësishme që të mos fshihni asnjë difekt, apo ndonjë gërvishtje gjatë procesit të fotografimit apo me ndonjë program kompjuterik. Përkundrazi, mundohuni të nxirrni sa më qartë problemet e makinës, në mënyrë që blerësi të fitojë besimin e duhur tek ju.

Përveç fotografive ju mund të shtoni edhe video (videon ngarkojeni në Youtube dhe vendosni si text vetem linkun e videos ne Youtube, p.sh. http://youtube.com/emri-i-videos-…

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.