8 SUV/Crossover me bagazhet më të mëdha

0
138
SUV

Ato janë kompakte, por gjithashtu të bollshme. Të qëndrueshme, por edhe luksoze. Të forta, por edhe ekonomike. Makinat SUV dhe Crossover janë makinat moderne të udhëtimit për familjarët.

Dhe pse jo? Nuk ka shumë lloje makinash që ofrojnë një paketë të tillë të plotë për udhëtime, në harmoni të përkryer me kohën që jetojmë.

Pra, nëse jeni duke kërkuar për të blerë një mikro-medium SUV/Crossover, ju jeni në vendin e duhur! Dhe për shkak se ne po flasim për makina të destinuara kryesisht për rolin e “familjes”, kush nuk do të donte të dinte madhesine e hapësirës së bagazheve?

Për të ndihmuar me hulumtimin tuaj, ne kemi mbledhur 8 mikro-medium SUV/Crossover me hapësirën më të madhe të bagazheve në klasën e tyre!

Fillojmë listën tonë me më madhen!

KIA Sportage (2013-2015) – 564 litra

kia sportage

Ndoshta një nga opsionet më të mira të SUV për vlerën e parave. Cilësi dhe me të vërtetë e gjerë, Kia Sportage është një makinë e besueshme që ofron lëvizshmëri ekonomike, praktike dhe pajisje të shkëlqyera bazë.

Dimensionet e saj masive dhe lartesia nga toka ndihmojnë në aksesin e lehtë dhe transportin e rehatshëm të edhe 5 të rriturve! Në lidhje me bagazhin e SUV të KIA-s, ajo është më e madhja në klasën e saj, me 564 litra në dispozicion kur vendet e pasme janë të drejta dhe 1,353 litra kur palosen.

BMW X1 (2016-sot) – 504 litra

bmw-x1

BMW X1 i ri i nisur në vitin 2016 është një platformë e bazuar në platformën e re të MINI Cooper, por siç është e qartë dhe në shikim të parë, është dukshëm më e lartë dhe trup më të gjerë sesa vëllai i vogël. Brenda, ndjesia është “klasike” cilësore – si në të gjitha BMW-të, ndërsa ka shumë versione dhe kombinime të motorëve dhe transmetimit që do të kënaqë të gjitha shijet.

Bagazhi i X1, i cili është qëllimi në këtë rast, ka një kapacitet prej 505 litra dhe është në vendin e dytë në listën tonë, dhe kur vendet e pasme palosen poshtë, hapësira rritet në 1.550 litra!

SEAT Ateca (2016-sot) – 485 litra

seat-ateca

SEAT Ateca ofron një paketë të plotë që do ti mahnis të gjithë: hapësira të rehatshme, lëvizje të sofistikuara në rrugë, kënaqësi në vozitje, çmim të ulët blerjeje. Nëse shtojmë zgjedhjen e një motori ekonomik nga një gamë e gjerë, atëherë ne po flasim vërtet për një mundësi reale.

Bagazhi i Ateca me 485 litra ndodhet në treshen e parë SUV / Crossover me hapësirë bagazhi të madhe dhe klasifikon makinën në mesin e opsioneve më të vlefshme.

Volkswagen Tiguan (2011-2016) – 470 litra

volkswagen-tiguan

Volkswagen Tiguan është një makinë praktike, e gjerë dhe ekonomike. Megjithëse krahasuar me modelet e tjera në listë, është më i vjetër, SUV / Crossover i VW mbetet një zgjedhje e vazhdueshme për shumë blerës të ardhshëm që kërkojnë një makinë cilësore dhe të plotë familjare.

Me 470 litra hapësirë për bagazhet, patjetër që do të marrësh bagazhin e familjes dhe në situata më ekstreme, me sediljet e pasme të palosur, hapësira mund të rritet në 1,510 litra.

AUDI Q3 (2011-2015) – 460 litra

audi-q3

Audi Q3 deri më tani ka qenë SUV më i vogël i prodhuar nga kompania gjermane. Tani ky pozicion i takon më të voglit Audi Q2, të cilin për shkak të bagazhit 405 litrosh nuk do ta gjeni në këtë listë. Q3, përkundrazi, është një mundësi shumë më e plotë për ata që kërkojnë një makinë familjare premium, pasi ka cilësi të shkëlqyeshme prodhimi, rehati, ndjenjë luksoze, makinë me katër rrota aktive dhe motorë efikasë.

Përveç kësaj, Q3 gjithashtu ka një hapësirë të gjerë të ngarkesës së bagazhit prej 460 litrave që e bën atë veçanërisht praktik për një familje.

Nissan Qashqai (2013-sot) – 430 litra

nissan-qashqai

Nissan Qashqai është një Crossover i lartë që është vendosur si zgjedhja e preferuar e blerësve. Karakterizohet nga hapësira e tij e madhe në kabinë, praktika dhe përdorimi ekonomik.

Me sediljet e pasme ngritur, Qashqai mban 430 litra në bagazh, ndërkohë që kur palosen, hapësira e disponueshme rritet në 1,585 litra!

Mercedes-Benz GLA (2013-sot) – 422 litra

mercedes-benz-gla

Mercedes-Benz GLA mund të bazohet në A-Class, megjithatë është pak më i gjerë, me një lartësi më të lartë dhe më shumë filozofi praktike. Megjithatë ndjesia, që GLA jep kur lëviz në rrugë është e ngjashme me atë të një Hatchback të ulët dhe të ndërtuar mirë.

Pjesa e bagazheve të GLA është 40% më e lartë në krahasim me A-Class dhe 422 litra janë në gjendje të mbajnë bagazhin e një familjeje prej 4 anëtarësh!

SKODA Yeti (2013-2017) – 416 litra

skoda-yeti

Bazuar në Volkswagen Golf, Skoda Yeti është padyshim një value-for-money SUV / crossover. Me materiale me cilësi të mirë në kabinë, ekonomike në përdorim dhe shpenzime fikse, është në dispozicion në versionet 2×2 dhe 4×4, dhe ofron komoditet, cilësi udhëtimi në rrugë dhe praktikë të plotë.

Me sediljet e pasme në vendin e tyre, hapësira e bagazheve te Skoda Yeti është rreth 416 litra, dhe kur palosen kapaciteti rritet në 1580 litra. Imagjinoni që ju mund të hiqni plotësisht sediljet e pasme dhe ta ktheni Yetin në një mini-van shumë praktik!

Diçka mungon, diçka mungon …
Më sipër janë 8-të SUV / Crossover me hapësirën më të madhe të bagazheve në kategorinë e vogël-mesme. Nëse ju pyesni veten se çfarë mund të ishte tjetër në listën tonë, atë e plotësojnë Audi Q2 me 402 litra, Suzuki Vitara me 375 litra, Opel Mokka me 356 litra, Jeep Renegade dhe FIAT 500x me 351 litra dhe gjenerata e parë e MINI Countryman me 350 litra .

Nëse keni nevojë për më shumë ndihmë për të zgjedhur makinën ideale për nevojat tuaja, atëherë mund të lexoni disa ose të gjitha artikujt popullor në këtë blog!

  1. Cilat makina janë të përshtatshme për mbi 3 karrige fëmijësh?
  2. Si duhet të ngisni makinën në mot të keq?
  3. Si duhet të ngasë veturën një grua shtatzënë?

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − ten =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.