Se shpejti vjen KIA RIO me gjeneraten e katërt

0
72


Gjenerata e katërt e Kia Rio është duke festuar premierën e tij botërore në Paris Motor Show në vitin 2016 (tetor 1 në 16).Tashmë janë fotot e para të makinës së re të vogël, e cila është pak më e madhe përsëri.

Me një dizajn krejtësisht të re dhe dimensione pak më të mëdha Kia Rio rrotullon në Paris Motor Show në vitin 2016 (tetor 1 në 16). KIA Rio është tashmë në gjeneratën e katërt dhe do të jetë në fillim të 2017 do të festojë fillimin e vet të tregut, prodhimi fillon më vonë këtë vit. Edhe fotografitë e para bëjnë të qartë se Kia Rio duke u përpjekur për të fituar pikë me hartimin e saj dhe shkon të mburrem në Paris. Me hundë të re Tiger në pjesën e përparme së bashku me të dallueshme LED dritat e ditës drejtimin e Kia Rio do të vazhdojë për të kënaqur edhe më shumë konsumatorë në Gjermani, për shkak se në këtë vend makinë e vogël është e qartë në shkallë popullaritetit në hijen e modeleve të tjera. Për shkak se ajo merr më shumë se një dizajn të mirë, edhe inxhinierët kanë ngritur lojën e tyre dhe teknikën e Kia Rio (2017) rishikuar tërësisht.

Kia Rio vjen me një gjatësi prej rreth 4.06 metra, i katërti Kia Rio krye paraardhësit e tij me 1.5 centimtra, rritet gjerësia nga një gjysmë centimetri dhe kulmi është ulur nga një sasi të ngjashme. E brendshme vendosur Kroatet në një dizajn të ri, me një ekran me prekje me rezolucion të lartë në qendër të panelit të kontrollit tërheq vëmendjen e të gjithëve. Kia premton një gamë të gjerë infotainment rreth lundrimit dhe rrjeteve, por nuk shkojnë në detaje. MOTO SHOW PARIS 2016

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + 1 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.