Biçikleta e frymëzuar nga BMW M2 Coupe i ri (Foto)

0
549

BMW ka lansuar një biçikletë të re, për nder të veturës M2 Coupe, duke ofruar kështu një dizajn të mahnitshëm për sy në ngjyrë të kaltër oqeani.

Vetëm disa ditë pas fillimit të shitjes zyrtarisht të modelit të ri BMW M2 Coupe, kompania BMW tani ka zbuluar edhe një biçikletë e cila është e frymëzuar nga ky model.

Me emrin BMW Cruise M Bike Limited Edition, biçikleta vjen me ngjyrë të kaltër Long Beach metalike, ndërsa korniza e saj është e bërë nga alumini.

Trupi i biçikletës është i krijuar nga alumini i hidro-formuar dhe përmban dizajnin e quajtur “qafa e buallit”, një dizajn ky që i ngjason një motoçiklete.

Rrotat janë me diametër prej 28-inç, ndërsa shala e saj është e bërë nga fibra të karbonit.

BMW thotë se do të prodhojnë vetëm 1,500 njësi të kësaj biçiklete, e cila do të shitet për 1,400 euro.

makina_ne_shitje

makina_ne_shitje

makina_ne_shitje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − 15 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.