Del ne Shitje Makina e Cristiano Ronaldos, mund ta blini me gjysmë çmimi (Foto)

0
509

Bentley që dikur ka qenë në pronësi të Cristiano Ronaldos ka dalë në shitje në Auto Trader.

Modeli i vitit 2008, Continental GT Speed, ka qenë në pronësi të portugezit gjatë kohës sa ai ishte te Manchester Unitedi dhe asokohe kushtonte 170.000 funte (218.440 euro).

Mirëpo, edhe pse nuk ka asnjë gërvishtje të vetme, vetura tash është në shitje për 65.000 funte (83.530 euro).

Ky model luksoz i Bentleyt është vozitur vetëm 58.741 kilometra gjatë tetë viteve dhe ka histori të servisit të plotë.

Shpejtësinë maksimale e ka të kufizuar në 325 km/h, ndërsa shpejtësinë nga 0-100 km/h e arrin për 4.3 sekonda.

makina_ne_shitje

makina_ne_shitje

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

one + 9 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.