Makina më e shitur në botë, ja si ishte dikur dhe si është sot

0
1568
toyota

Kompania  Toyota është gati të festojë 50-vjetorin e makinës më të shitur në botë të quajtur Corolla. Kjo makinë u prezantua në vitin 1966 dhe deri tani ka shitur mbi 44 milionë të tilla në botë. 

Makina ishte shumë e thjeshtë në vitet 60-t kur doli në shitje por që thyente rekordet e shitjes në atë kohë.

Sot është një automjet mjaft luksoze dhe që vazhdon ende të shitet. Corolla SE është tipi i fundit i kësaj makine që do të dal në shitje në fillimi të vitit 2017.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − 10 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.