Makinat të cilat do t’i shihni në videon e mposhte janë të refuzuara nga shoqëria, prandaj ato copëtohen mizorisht. Më pas ato do të riciklohen dhe ndoshta do të shndërrohen në dyer të frigoriferëve apo diçka tjetër. Kurrë nuk i dihet.

Makineria e cila e bën copëtimin e tyre është një copëtues universal që quhet VZ-950 që është projektuar nga një kompani e quajtur Arjes. Kjo makineri ka motor diesel me 768 kuaj-fuqi dhe ka performancë shumë të lartë, por varet edhe nga materiali të cilin ka për ta grimcuar. Po ashtu ajo ka një funksion të cilin i mbron mjetet e prerjes nga ndonjë thyerje.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

ten + two =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.