Rusia prodhon “bishën” Avtoros Shaman 8×8 për të gjitha terrenet [Video]

0
88
Avtoros Shaman

Avtoros Shaman është 6 metra e gjatë, 3 metra e lartë, 2.5 metra e gjerë, 2.5 ton e rëndë, ka 8 rrota aktive, 3 sisteme timoni dhe mund të lundrojë dhe mbi ujë.

Ky përbindësh ka motor nafte 3000 kubikë, Iveco F1C turbo diesel, që jep 146 kuaj fuqi nëpërmjet gjashtë marshesh manuale.

Por ajo që e bën të veçantë janë tre sistemet e drejtimit. Shoferi, i cili është i vendosur në mes, në pozicion kapiteni, ka mundësinë ta ndryshojë sistemin në On-Road për në rrugë, me katër rrotat e para aktive.

Sistemi i dytë është Off-Road, me katër rrotat e pasme aktive, dhe sistemi i tretë quhet “Gaforre”, që bën që të teta rrotat të jenë aktive e të kthehen, duke bërë makinën të lëvizë nga e majta në të djathtë.

VIDEO 1

https://youtu.be/ULyB0JXu3cU

VIDEO 2

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 − 6 =