Mercedes-Benz prezanton modelin e ri “Mercedes-Maybach S 600 Pullman Guard”

0
341
Mercedes Benz Maybach S 600

Makina e blinduara janë të nevojshme për shumë njerëz të famshëm dhe me ndikim, por jo të gjitha ofrojnë mbrojtjen e duhur.

“Benz Mercedes” ka prezantuar mjetin e tij të blinduar që konsiderohet “një bunker” i vërtetë  në lidhje me sigurinë që ofron.

Ky është modeli i ri “Mercedes-Maybach S 600 Pullman Guard”, që ofron një siguri të lartë dhe komfort të jashtëzakonshëm. Kjo makinë konsiderohet e sigurt sa dhe limuzinat e presidentëve Barack Obama dhe Vladimir Putin.

Kjo limuzinë është e madhe, me një gjatësi prej 6.55 metra dhe peshon 4.6 ton. Motori është V12 me turbo të dyfishtë me 530 kuaj fuqi.

Në lidhje me sigurinë kjo limuzinë është e certifikuar me klasin VR9 për rezistencën dhe statusin ERV 10 për mbrojtje nga shpërthimet.

Këto janë nivelet më të larta të sigurisë dhe brenda kësaj makine mund të ndiheni i sigurtë ndaj çdo lloj sulmi që mund të ju bëhet.

 


Mercedes-Maybach S600 i blinduar (Foto)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 2 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.