Mercedes-Maybach S600 i blinduar (Foto)

0
408

Mercedes-Maybach S600 i blinduar.

Me një hapësirë më të madhe brënda dhe me një teknologji më të avancuar se Rolls-Royce Phantom dhe Bentley Mulsanne, Mercedes Maybach S600 është praktikisht një ‘avion privat për rrugë’. Këtë model madhështor e ka përpunuar kompania gjermane INKAS, të cilin e ka bërë të blinduar. Çfarë është më e rëndësishmja, makina mund t’iu përballojë një breshëri plumbave dhe tërë armatimit të NATO-s. Gjithashtu edhe dritaret kanë mbrojtje të tillë blinduese, me një sistem të armatimit dhe shkrepjes së zjarrit, dhe një sistem tjetër anti-tym si në filmin e James Bond. Ky model do t’iu kushtojë atyre që dëshirojnë ta blejnë plot $500,000.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 − 1 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.