Ferrari feston 70-vjetorin! (Foto/Video)

0
69
ferrari

Asnjërin prej këtyre modeleve nuk mund ta blini, janë shitur tashmë. Në Paris Motor Show, Ferrari ka prezantuar 5 vetura të cilat tashmë janë shitur dhe nuk mund ti blini më, transmeton. Në këtë listë është Ferrari LaFerrari Aperta dhe katër nga pesë modelet e 70 vjetorit të kompanisë.

Pesë modelet e 70 vjetorit janë: Ferrari 365 P2, Ferrari F12berlinetta, Ferrari 250 GT Berlinetta, Ferrari 488 GTB dhe Ferrari California T.

Këto vetura vijnë me ngjyra dhe interier të veçantë dhe janë inspiruar nga njerëz të famshëm si Michael Schumaher, David Piper, Sterling Moss dhe Steve McQueen.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

four + 9 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.