Mclaren prezanton makinën elektrike

0
96
McLaren

Javën e kaluar qarkulluan fjalë se Apple po shikonte mundësinë e blerjes së McLaren, për ta ndihmuar në projektin e saj për makinat elektrike. Megjithatë kompania e makinave sapo ka prezantuar modelin e saj të parë elektrik: McLaren P1TM, një model i frymëzuar nga makina e saj PI1.

Deri tani duke gjykuar nga fotoja që ka publikuar McLaren, makina elektrike P1TM duket më shumë si një makinë për fëmijë me përmasat e saj dukshëm më të vogla krahasuar me modelet klasike. Ndërtuesit thotë se ajo është dizenjuar për fëmijë të moshën 3-6 vjeç dhe ecën me shpejtësi 4 km/h. Kalimi nga niveli zero në shpejtësinë maksimale realizohet për 2-3 sekonda.

Por ashtu si çdo makinë tjetër e McLaren, modeli P1TM nuk është i lirë, të paktën duke e krahasuar me makinat e tjera lodër, dhe kushton 375 euro.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen − fourteen =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.