Njihuni me PodRide, një biçikletë-veturë tepër interesante (Video)

0
636

Inxhinieri nga Suedia i ka lindur një ide fantastike për krijimin e një biçiklete me katër rrota, të mbuluar nga pëlhura.
Mikael Kjellman ka krijuar PodRide, të cilin ai e quan biçikletë me katër rrota për çfarëdo moti, shkruan WCF.

PodRide është një biçikletë-veturë me trup të papërshkueshëm nga uji, e cila madje posedon edhe një hapësirë bagazhi për të bartur gjësende të ndryshme.

Nëse nuk doni të pedaloni, mund të shfrytëzoni motorin elektrik të PodRide prej 250 vatësh, dhe të lëvizni me një shpejtësi prej 25 kilometrash në orë.

Tash për tash PodRide është vetëm prototip dhe nuk mund të blihet!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × five =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.