Mercedes-Benz vjen me një super Jaht

0
1220

Mercedes-Benz

Ky jaht konsiderohet si S-Klasa e anijeve.

Mercedes thotë se shigjeta e argjendtë e deteve, e gjatë 14 metra dhe me 947KF kombinon performancën e veturave sportive nga Mercedes si dhe inovacionet e fundit në industrinë e anijeve. Mercedes me këtë ndërtim ka treguar se mund të zgjerohet edhe në mjete tjera përveç atyre që ecin në tokë.

Ky jaht modern mund të akomodoj 10 persona në luks të jashtëzakonshëm dhe falë dritareve që palosen ata mund të shijojnë gjithë pamjen përreth anijes.Ky jaht është ndërtuar me ndihmën e Silver Arrows Marine ku motorët e ndërtuar nga Mercedes kanë bërë revolucion në këtë industri.

makina_ne_shitje mercedes-yacht-1_1461050318-1000538

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 1 =