Makina Elektrike Mercedes-Benz

0
530

Automjetet elektrike nuk janë nuk jane aq te shumta, por ato janë duke u shtuar me shpejtësi dhe do të bëhet në mënyrë të pashmangshme në të ardhmen, në mënyrë Daimler do të përshpejtojë zhvillimin e automjeteve në Mercedes . Sipas  AutomotiveNews, Daimler CEO Dieter Zetsche ka deklaruar se në segmentin po fiton pjesën e tregut, dhe kjo është shumë e rëndësishme për Mercedes Benz në kohë veten në përputhje me rrethanat.

CEO vazhdoi duke thënë se  Mercedes do të zbulojë më shumë për planet e saj për makina elektrike në Auto Show Paris në tetor, ku një prototip të një elektrike-powered Mercedes automjet, me 500 km pritet varg (310 milje). Makina besohet të dalin në shitje para2020 . 
Daimler do të rrisë shpenzimet në mënyrë që të përshpejtojë procesin e zhvillimit të automjeteve elektrike, i cili pritet të jetë “dukshëm mbi” të vitit të kaluar 6.6 miliardë euro buxhet ; për krahasim, Daimler investuar 5.7 miliardë lekë € në vitin 2014. gjermane gjigant do të kushtojnë burimet e saj në zhvillimin e ri të ulët-emisionit dhe motorët e karburantit-efikas, sistemet alternative makinë,  autonome makinës teknologji  dhe një brez të ri të baterive. 


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen + 19 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.