Mercedes-AMG E43 tani mund të porositet me një çmim duke filluar nga 75,089 Euro , dorëzimi do të fillojë në shtator të vitit 2016.

Mercedes-AMG E43 (e 2016) fillon me çmim prej 75,089 euro dhe mund të porositet menjëherë dhe në shtëpi dorezohetë në shtator 2016. Siç është montuar tashmë në C-Coupe dhe SLC trupave të shpejtë nga Affalterbach njohur V6 Biturbo, i cili sjell atë në E konvencionale 400 në 333 hp, në harkun e veturë. E pajisur me dy turbochargers të reja dhe programeve të reja në chip kontrollues, motori është tani megjithatë me 401 hp dhe është gjithashtu më e fuqishme në portofol 43er AMG. Me këtë fuqi ngjitet kurba e çift rrotullues kulminante tani me 520 në vend të mëparshme 480 metra Newton. Së bashku me standardin, pak bisht-rëndë projektuar makinë me katër rrota dhe një votim të ri për transmetimin automatik me nëntë shpejtësi që të mjaftueshëm për një sprint dukshëm më të shpejtë Kur E 400 për të 100 kph ende ka nevojë për 5.3 sekonda, E çara Mercedes-AMG 43 (2016) shenja pesë-s dytë dhe vjen me shtatë dhjet-at pak vijën e finishit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − one =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.