Citroën sjellë makinën elektrike e-Mehari

0
241

Në verë 2016, Francezët sjellin makinën elektrike Citroën e-Mehari mbi treg. Plazhi buggy për të ndërtuar mbi suksesin e origjinalit nga viti 1968, është që të ketë një çmim fillestar prej 27.000 euro.

Në sytë e ri Citroën e-Mehari, vjen në verë të vitit 2016 me një çmim prej 27.000 euro në treg, të Beach Boys sjellë qetë, por përsëri ato fishekzjarre nga kabineti, zonjat hedhin veten në, veshjet gjerë të bardhë me lule dhe fëmijët defekt gëzim në Piz Buin-topa të tyre: në plazh për të festuar vitet shtatëdhjetë e hershme kthyer me një hakmarrje – dhe automaker bëjë përfitim me. Sepse, ashtu si VW me Beetle Dune kujton epokën e buggies plazh, kështu që Citroën tani mund të ringjallë Mehari përsëri. Ardhja aktuale e makinave gjatë 3.81 metra katër-vendësh elektrike si reienes, kthehet bazën e saj të French prodhues ngrohtë BOLLORE.

ÇMIMI PËR CITROËN MEHARI ËSHTËË 27.000 €

Megjithatë, me makinë jo hedhje mjaft të mëdha në të. Fuqia e motor elektrik është në mënyrë të përhershme në 48 dhe menjëherë në 68 hp, më shumë se 110 km / h ri Citroën e-Mehari (2016), pra, me nuk e shtrydhur. Por kanë bateri litium-metalike-polimer, do të paguani një tarifë mujore prej 87 euro për Citroen, një kapacitet prej 30 kWh. Edhe pse ju duhet të urdhërojë deri në 13 orë në prizën e murit, por mund të hum në të mirë dhe 200 kilometra nëpër qytet, ose 100 kilometra në të gjithë vendin.Edhe në qoftë se ju nuk mund të rifreskoni në plazh, që duhet të jetë e mjaftueshme për shumicën e udhëtarëve një udhëtim në det.

Përveç kësaj, nuk janë ashtu si në vitin 1968 për të 1987, pas të gjitha, rreth 150,000 njësi të ndërtuara jo origjinale punën që e bëjnë një trill. Së fundi, dega e rosë atëherë kishte maksimumin pasur dhe pothuajse 30 hp dhe një prej 115 artikujve. Për Gallate Vetëm bukuri fshatar i bombardues të vogël plastike, trupi i tij të ajrosur me boshatisjes pllaka në anën dhe dy pllaka Targa si një çadër, të cilat janë në çdo rast mbetet më kohë në shtëpi në garazh dhe koncepti i tij lara-lara ngjyrë të thotë. Në Saint Tropez dhe gjetkë në Cote d’Azur, ajo shpërndaj autoritetet në Paris, hotelierët janë në çdo rast tashmë i çmendur për të ndjehen-mirë Citroen, nipërit e mbesat e hippies nuk mund të presim derisa të me Beetle Dune dhe e-Mehari mund bashku cruising Partinë Beach dhe me pak fat ose një importuesit disa shkathët duhet të dele në Sylt, ose në Shën Pjetrit Ording.

_g5e7913 2016-Citroen-C4-Cactus-M-rear-side 2016-citroen-e-mehari-courreges-concept-geneva-2 221105 citroen_e-mehari Citroen-E-MEHARI-05-e1449565041912 e_mehari.216666.36 e-mehari-1 e-mehari-2 maxresdefault (1) maxresdefault S0-Citroen-C4-Cactus-M-Concept-M-comme-Mehari-en-direct-du-Salon-de-Francfort-2015-361678

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + fifteen =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.