Mercedes sulmon Bentleyn.

0
64

Kompania Mercedes-Benz nuk ka ndërmend të dorëzohet pa luftë kundër kompanisë Bentley në dominimin e segmentit të veturave SUV ultra luksoz.

Gjermanët gjithashtu planifikojnë që të krijojnë një SUV, i cili me luksin që do të posedojë do t’ju lë pa frymë dhe do të jetë rival i SUV-it të Bentleyit, Bentayg. Mercedes në një deklaratë të shkurtër ka thënë se tregu i veturave SUV ultra luksoz është në rritje dhe blerësit e Crossoverave të tyre zakonisht marrin paketa më të shtrenjta. Prandaj, krerët e kompanisë Mercedes besojnë se do të fitojnë mjaftë para nga versioni i tyre i bazuar në modelin Bentayga.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + 2 =