Mercedes-AMG eshte me i riu në familjen AMG GT. Menjëherë pas premierës botërore të AMG GT R, makina sportive dhe marka e performances nga Affalterbach është paraqitur ne dy variante emocionuese Roadster të makinave sportive dy-vendësh. Krahas GT Roadster AMG, AMG GT C Roadster rrit portofolin me një variant krejtësisht të ri. Me një prodhim prej 410 kW (557 kf) dhe moment rrotullimi prej 680 Nm, AMG GT C është varianti më i fuqishëm i ri Roadster dhe përdor disa nga perpunimet teknike të AMG GT R. Këto përfshijnë drejtues aktiv bosht të pasëm dhe elektronikisht kontrollon diferencialet e boshtit te mbylljes se pasme. Në kombinim me pezullimin sportiv AMG RIDE, AMG GT C Roadster garanton performancë dinamike në nivel shumë më të lartë. Roadster  gjithashtu merr drejtimin e saj nga AMG GT R makinë e lartë sportive, ku proporcionet muskulare janë nen presion: krahë të gjera te pasme që krijojnë hapësirë për një rrugë më të gjerë dhe rrota më të gjera në boshtin e pasëm, duke lejuar shpejtësi edhe më të larta dhe tërheqje të shkëlqyer. Variabli performanca e sistemi i shkarkimit gjithashtu siguron një tingull autentik V8 nga Roadster AMG.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen − four =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.