BMW rikthen pas 20 vitesh supermakinën për të konkurruar Mercedes-Benz

0
269

Prej 20 vitesh BMW nuk ka prodhuar Serinë 8, dhe që atëherë kanë vazhduar thashethemet se kompania ishte duke planifikuar ta zëvendësonte me një kupe luksoze.

Por fotografitë e fundit tregojnë ndryshe, ku shihet koncepti i ri i BMW 8, edhe pse i maskuar mjaft mirë.

Kjo makinë pritet t’i bëjë konkurrencë tipi Mercedes-Benz S-Class.

Nuk dihet ende saktë se çfarë motori do ketë, por pritet të jetë diçka si M850 apo M8.
Forma e jashtme duket të jetë e përafërt me serinë 7.

 

auto autobox-al makinaneshitje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − three =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.