Volkswagen kthen mikrobusin ikonik, por elektrik dhe shumë efiçient

0
104
volkswagen

Makina më ikonike që Volkswagen e ka bërë ndonjëherë është Mikrobusi, i cili ishte shumë i famshëm në vitet ‘60-ta e ‘70-ta

Shumë njerëz kanë kërkuar nga VW që ta rikthej prapë Mikrobusin, dhe tani duket se kjo do të ndodhë, por me një ndryshim.

Volkswagen mund ta sjellë prapë mikrobusin, si një makinë e gjitha elektrike e quajtur MPV.

MPV thuhet se është njëri nga pesë modelet që janë të dedikuar për të shtyrë përpara këtë kompani në tregun e veturave elektrike EV, deri në fund të dekadës, transmeton koha.net.

MPV tani për tani nuk është i konfirmuar, por pritet që të përdorë platformën MEB që është konfirmuar për tu lansuar në vitin 2019.

Brenda Volkswagen në platformën MEB thuhet se do të ketë 7 ulëse, e që do të përdorë bateri me litium të ftoftë, ndërsa do të jetë i inspiruar në mikrobus, e që ka bërë të mendohet se ky do të jetë rikthimi i mikrobusit të famshëm të tyre. Me njw mbushje të baterisë ai do të kalojë mbi 500 kilometra.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 5 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.