Ja si riparohet një motor i vjetër!

0
424

Motorët me kalimin e kohës dëmtohen deri në një shkallë sa më nuk mund të përdorën. Por a mund që një motor i dëmtuar të riparohet aq mirë sa të punojë si i ri?

Shumë vetura, e kryesisht ato klasike kanë motor më të veçantë dhe për arsye të shumta si autenticiteti nevojitet që të mbahet motori origjinal, transmeton Express. Por, edhe në rastet kur këta motor nuk janë më funksional, ata mund të riparohen dhe të punojnë me parametrat origjinal.

Video në vazhdim përmes incizimit të përshpejtuar tregon se si riparohet një motor i vjetër. Në këtë video riparohet një motor Chevy V8.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × five =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.