Thashetheme

Le të shkojmë në vitin 2017 ku Mercedes-AMG R50 një SuperMakinë për 50 vjetorin e AMG-së hidhet në treg. Kjo SuperMakinë thuhet se mund të ketë deri në 1300 hp. Mund të jetë e drejtë?

Mercedes-Benz sjell R50 per Pervjetorin e AMG. Megjithatë, Mercedes-AMG mbetet i heshtur dhe nuk ka asnjë Informacion ose Foto zyrtare. Kështu që duhet për të heshtur së bashku me thashethemet që natyrisht nuk kanë rëndësi, edhe pse shumë burime raportojne të njëjtat specifikimet për makinën: Prandaj, Mercedes-AMG R50 do të ketë 1000-1300 PS. 1000 HP ai tërheq gjoja nga një dy-litër katër-cilindër në mes të motorit! Ai është mbështetur nga një Turbo dhe dy motore elektrike, secili duke dhënë 150 hp në boshtin e përparmë. Bolid ka për qëllim të peshojnë jo më shumë se 1300 kg, kështu që pikërisht një fuqi në raport peshë prej një kilogram per kuaj-fuqi kanë – një vlerë fantastike. Si tek makina Hyper Koenigsegg. Përveç kësaj, Mercedes-AMG të ketë R50 makinë të gjitha dhe të ketë një monocoque fibër karboni. E gjithë kjo teknologji dhe pjesërisht absurde për të emëruar Specifikimet e performancës kanë çmimin e tyre. Është spekuluar se Mercedes-AMG R50 do të kushtojë në mes të dy dhe tre milionë euro. Me sa duket 50 njësi do të prodhohen, nga të cilat rreth 10 deri në 15 do të eksportohen në Shtetet e Bashkuara.


 

Dezajni të kujton Le Mans makinë garash, ndoshta të ngjashme me një version të përditësuar të legjendar GTR Mercedes-Benz LPK. Gjithashtu në këtë javë është një adaptim vizual i Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo. Kjo makinë është e para konsol thjesht virtuale për një lojë garash dhe festohet në hapjen e Mercedes-Benz. Hulumtime dhe Zhvillim Qendra e re në Sunnyvale, California pati premierën e tij botërore.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven + two =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.