Si ta lajme makinen ne Shtepi?

0
380

Ja disa udhezime:
Parkojeni makinen tuaj ne nje vend ku uji te jete i rrjedhshem dhe te jete ne hije ne menyre qe te mos thahet dhe ti mbeten njolla ne xhama.
Mbyllni dyert dhe xhamat e makines dhe pergatisni zorren e ujit.
Lageni te gjithe makinen duke filluar nga siper dhe duke larguar prej saj ndonje guralec ose papasterti te cilat mund te gervizhin siperfaqen e saj.
Ne nje kove perzieni ca detergjent per larjen e makines me uje derisa te krijohet shkume.
Shmangni detergjent te tille si ilac enesh dhe rrobash pasi ato mund te heqin shkelqimin tuaj.
Perdorni nje sfungjer ose nje furce per te pastruar makinen tuaj.
Filloni nga kryeja dhe duke zbritur poshte ne vendet e veshtire,gjithmone duke e shperlare sfungjerin ose furcen nga papastertite.
Pasi ta keni ferkuar te tere makinen perdorni ujin per ta shperlare te gjithen ate.
Perdorni nje lecke te paster te mendafshte per ta thare makinen duke e lene ate te shkelqeje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 1 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.