Peugeot prezanton versionin e ri të modelit 301

0
63
peugeot

Peugeot në vitin 2012 lansoi sedanin 301 që synonte të përdorej nga kompanitë e mëdha nëpër botë. Tani, pas katër vjetësh, me 360 mijë njësi të shitura, kompania franceze ka lansuar versionin e ri të modelit.

Versioni i ri vjen me dizajn të përmirësuar në gjitha pjesët. Te modeli i ri vërehen rrotat 16-inç. Mbrojtëset e zgjeruara dhe tavan të rimodeluar.

Ndryshime vërehen edhe te dritat e para. Të gjitha këto ndryshime reflektojnë dizajnin e tanishëm të Peugeot.

Blerësit do të kenë mundësi që të zgjedhin mes katër motorëve. Motori më i lehtë është ai 1.2-litra me 82 kuajfuqi dhe 1.6 litra me 115 kuajfuqi. Të gjithë modelet vijnë me pesë shpejtësi manuale dhe gjashtë shpejtësi automatik.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + 17 =