Si të blesh një makinë të përdorur online

0
179

Si të blesh një makinë të përdorur online

Është e vërtetë që interneti është vendi i duhur për të bërë kërkime dhe blerje të makinave të përdorura në mënyrën më të thjeshtë dhe më të shpejtë, sesa të dalim e të kërkojmë dyqane të ndryshme pa marë asnjë informacion paraprak se ku mund ti gjejmë makinat apo modelet që dëshirojmë. Ja disa këshilla për të gjetur një makinë të mrekullueshme online.

1. Bëj kërkime mbi makinën që të intereson. Interneti është një burim i përkryer informacionesh kur dëshiron të mësosh më shumë për një makinë të caktuar dhe të lexosh kritika mbi vetura të ndryshme. Do shohësh se si vetura performon, do mësosh të mirat dhe të këqijat në lidhje me të dhe do shohësh se si i mbijeton kohës. Ky kërkim do të të jape një ide të përgjithshme se cila veturë të përshtatet më shumë.

2. Vizito faqe automjetesh online ( www.autobox.al ) dhe krahaso. Nëse jeni të interesuar në një lloj të caktuar makine dhe modeli, shihni disa faqe lokale që shesin makina dhe krahasoni çmimet.

3. Zbuloni koston e të pasurit dhe të ngarit e një makine. Llogaritni përafërsisht se sa do të harxhojë vetura që keni në mend dhe se a mund ta përballoni.

4. Kontaktoni shitësin e veturës. Gjëja e parë që duhet të bëni pasi që e keni vendosur veturën, është t’i bëni pyetje pronarit. Pyetjet qe mund t’iu hyjnë në punë janë: si është mbajtur makina, a ka ndonjë problem mekanik dhe arsyen e shitjes. Pastaj mund të vendosni nëse doni t’a shihni makinën personalisht apo jo. Gjithashtu mund të lexoni dhe artikullin me më shume info për mënyrën se si të zgjidhni një makinë dhe cfarë duhet të dini para se të merni vendimin tuaj për blerjen e saj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − eight =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.