Sa u shit Supra portokalli e Paul Walker?

0
162

Ajo kishte dalë së fundmi për shitje nga Mecum me një çmim përfundimtar prej $ 185,000! Duket se çdo ditë do të na angazhojë aktori i ndjerë Paul Walker, me flotën e pafund të makinave që disponon, të cilat po shiten dita ditës me çmime mjaft të larta. Dje, ju informuar rreth legjendarit BMW M3 Lightweight E36 të vitit 1995, e cila u shit me çmim afërsisht 200,000 €. Koleksioni i makinave të Walker nuk përfshin vetëm automjetet që i përkisnin atij, por edhe ato që ngau në filmat e njohura dhe u lidhën në mënyrë të pazgjidhshme me të. Kohët e fundit, Toyota Supra portokalli që ngiste Walker kishte dalë për shitje nga Mecum, i cili e llogariste rreth 150-200 mijë dollarë. Ashtu si e llogariti doli, dhe gjeti një blerës i cili pagoi 185.000 $ për të zotëruar këtë model koleksioni. Të vëmë në dukje, se pjesët mekanike të Supra rrjedhin nga atmosferike 220 hp dhe kanë shtuar Body Kit nga BOMEX, Bisht Aerodinamik nga APR dhe Disqe nga DAZZ, me goma Yokohama që mbante në Fast & Furious.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × four =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.