Krijimtaria e re e Lexus nuk ka të bëjë me një model të ri, përkundrazi shkon shumë larg nga sa jemi mësuar, sepse nuk ka as rrota. Bëhet fjalë për një dërrasë skateboard-i dhe nëse arsyeshëm pyesni veten se si lëviz përderisa nuk ka rrota, kompania japoneze premium përgjigjet, me fushë magnetike me super përçues qe ftohen me azot të lëngshëm dhe magnete të përhershëm. Hoverboard, siç quhen këto lloje të skateboard-eve, kombinon ekspertizën, imagjinatën dhe projektimin e Lexus, ndërkohë që është pjesë e programit të katërt, të titulluar “Amazing in Motion”. Lexus përdori për ndërtimin e tij, materialeve me cilësi të lartë, si në makinat e tij, ndërsa një pjesë është bërë nga druri bambu. “Fluturimet” e para për Hoverboard-in e Lexus, do të bëhen në Barcelonë të Spanjës javët e ardhshme dhe do të vazhdojnë edhe në verë. Bëni një shëtitje me dërrasën lundruese të Lexus, e cila ju pret në videon më poshtë…

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 3 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.