200.000 euro për BMW M3 të Paul Walker

0
119

I ndjeri aktori Paul Walker, përveçse protagonist në serinë e famshme të filmit Fast and Furious, ishte një koleksionist i pasionuar pas makinave. Ndër të tjera, zotëronte një BMW M3 Lightweight E36 e vitit 1995, e cila shitet për shumën prej 199.990 $ (ose 175 250 €). BMW E36 M3 LTW, në thelb ishte shenjë paralajmëruese e E46 M3 CSL, peshon 91 kg pak se M3 i thjeshtë dhe mbart një motor 3 litrosh me gjashtë cilindra, dhe vëmë në dukje se rreth 100-125 makina dolën në prodhim. Kjo ka udhëtuar vetëm 104 milje (167 km). Dhe çmimi me sa duket ju rrit nga fakti pakëndshëm i vdekjes së pronarit të saj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − 1 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.