Versioni Type S i ardhshëm i Honda Civic do të përdor motor 1500 turbo

0
108

Siç e dimë nga deklaratat e nënkryetarit të Honda në SHBA, John Mendel, gjenerata e 10-të e Civic do të paraqitet vjeshtë që vjen. Ne e dinim gjithashtu se do të ofrohet fillimisht me dy motorë turbo nga seria e Earth Dreams e prodhuesit japonez. Sipas një raporti nga Australia, njëri, dhe më i forti, do të vëjë në lëvizje versionin Type S e Civic-ut të ri. Do të jetë një 1500 turbo VTEC që sjell rreth 200 kuaj dhe 260 Nm çift rrotullues dhe do të kombinohet me një transmision manual 6-marsha ose një marsh automatik – CVT. Motori tjetër është një mister. Egziston një mundësi të jetë një version Detuned i të njëjtit 1500 dhe flitet se mund të jetë një tre-cilindërsh, turbocharged 1000 kubiksh 125 kuaj dhe 200 nm çift rrotullues.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 5 =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.