Kompania e njohur Italiane e automobilistikes, Alfa Romeo ka shpalosur zyrtarisht modelin e shumë pritur Giulia.

I përshkruar si “një prej shembujve më brilant të përsosmërisë në automobilizëm”, vetura Giuglia ka trup shumë agresiv që i mundëson performancë të lartë dhe kontroll të jashtëzakonshëm edhe në shpejtësi të lartë. Alfa Romeo nuk publikoi fotografi të interierit, por ka njoftuar se automojti i ri do të ketë timon relativisht të vogël dhe material nga druri dhe fibra karboni. Fuqinë Alfa Romeo Giulia do ta marrë nga motori gjashtë-cilindërsh me 510 kuajfuqi, që mundëson përshpejtimin prej 0 në 100 kilometra në orë për vetëm 3.9 sekonda. Modeli me sistem që tërheq me rrotat e pasme do të jetë standard, ndërsa opsional do të jetë versioni me sistem që tërheq me të gjitha rrotat.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen − fourteen =