Ora Mulliner Tourbillon i Breitling për Bentley Bentayga është pajisja më e shtrenjtë opsionale e kohërave!

0
94

Mulliner Tourbillon i Breitling për Bentley Bentayga

Teprimet në çmimet e pajisjeve opsionale të kompanive të tilla si Bentley nuk duhet të na bëjnë përshtypje. Por edhe kur dëgjon se Mulliner Tourbillon, ora e Breitling për markën e re Bentayga kushton 150.000 £, dmth 205,000 €, është për të shkulur lesht e kokës. asset-version-17efb39189-bentley-montre-table Ekspertët e orave të shtrenjta tashmë e kanë kuptuar përse kushton kaq shtrenjtë kjo orë mekanike e punuar me dorë dhe plotë me diamante. Vetëm mekanizmi kushton të paktën gjysmën e parave, sepse Mulliner Tourbillion ofron mekanizmin më kompleks dhe më të shtrenjtë në botë. Gjithashtu kandidati, klienti i pasur mund të zgjedh në mes dy ngjyrash për kasën. Njëra është në rozë dhe tjetra në të bardhë, por gjithmonë duke folur për flori (ar). Megjithatë, ka dy opsione për ngjyrat e orës, të bardhë e cila është quajtur “mother-of-pearl” dhe të zezë e cila quhet “black ebony“. Çfarëdo që ju të zgjidhni, e sigurtë është se do të ketë tetë (8) diamant për të treguar orët. Unë nuk e di nëse kjo është kotësi apo luks i tepruar, por personalisht unë nuk e prek fare. https://www.youtube.com/watch?v=ibVAG02B2sw

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + thirteen =

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.