Mitsubishi Evo vjen me një seri të limituar.

0
31

Mitsubishi bëri variantin e fundit të saj me një numër të kufizuar, versioni final është i bazuar vetëm në 1.600 njësi. 

Mitsubishi tani ka një makinë sportive, në edicionin e fundit ka bërë disa përmirësime modeste të performancës në motor dhe në trupin e tij. Fuqia është dhënë nga një motor turbocharged 2.0 litra inline i cili prodhon 303 kuaj fuqi. Makina ka një transmision me pesë shpejtësi (gearbox) manual, i cili jep shtytje tek të gjitha rrotat. Versioni Final Edition Evo do të vijë me një ngjyrë perlë të bardhë, dhe disa ngjyra të tjera sipas dëshirës. Brënda është e zezë me thekse të kuqe mbi ulëse, timon, dhe në qendër të konsoles, ndërsa ka një simbol i cili qëndron në tastierën e Editicionit Final, pra ka numrin e prodhimit. Mitsubishi Evo do të dalë në shitje në nëntor të këtij viti, çmimi fillon nga 38.805 dollar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − one =