Makina më e sigurt në Botë

0
1415

Makina më e sigurt në Botë

Mercedes-Benz Maybach S600 Guard është makina e vetme e pasagjerëve që ofron nivelin më të lartë të mbrojtjes balistike VR10. Mercedes-Maybach prezantoi modelin Gardës S600, makina e parë pasagjerëve që ofron nivelin më të lartë të VR10 mbrojtjes balistike. Çfarë do të thotë kjo. . . Trupi dhe kristalet e kësaj S600 përballojë plumba me të përforcuar shtën nga një pushkë automatike. Mercedes-Maybach- makina më e sigurt në botë, S600 eshte e ndertuar me materjal më rezistent dhe më të fortë që mund të egzistojë,ndërsa dritaret e saj janë të veshura me material polycarbonate që nuk i lejon ato të thyhen nga sulmet e ndryshme gjë që e lejon shoferin të  vazhdoj udhëtimin edhe nqf se xhami i parë goditet me plumba nga armë të ndryshme. Përveç miratimit balistikë VR10, veçori tjetër specifike që ka ky model i blinduar i Mercedes ka edhe certifikim ERV 2010 (Explosive Resistant Vehicles) mbrojtja nga eksplozivet. Pasagjerët në këtë makinë nuk do të pesojnë as edhe një gjë në qoftë se automjeti do te shpërthej. Shitjet për Mercedes-Maybach S600 Gardës tashmë ka filluar, me çmimet në Gjermani që fillojnë nga 470,000 Euro (plus taksat). Mercedes-Benz S600 Gardës është modeli me i ri i “familjes” Daimler e makinave te modeleve të blinduara qe ajo prodhon,të tilla si G500 Gardës, GLE 350 D 4matic Gardës, GLE 500 4matic Gardës, S500 Gardës dhe S600 Gardës.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.