Honda Ridgeline (2017)

0
215
Honda

2017 Honda Ridgeline është gjenerata e dytë inovative Honda, ridizenjuar për të ofruar të dyja, rekreacion dhe shkathtësi në një përmirësim modern, i thyer dhe sofistikuar ne kabinën më te madhe dhe më fleksibël në klasën e saj; me një nivel më të lartë të performancës dinamike të sigurt dhe të rafinuar; transportin e fuqishem të ngarkesave dhe aftësitë e rimorkimit, duke përfshirë një kapacitet të klasës udhëheqëse me maksimum 1,584 pound (718,5 kg) dhe deri në 5,000(2,268 kg) tërheqje (RT AWD).

 

Duke u bazuar në platformën Global light Truck Honda, ndërtimin e saj aerodinamik dhe fort mbyllur te trupit, Inxhinieri ™ (ACE ™) Honda ofron komoditet shumë të lartë udhëtimi dhe trajtimin e saktë.

Kombinimi i kesaj platformë të re me motorin 3,5-litër i-Vtec ™ V-6 \më të fuqishëm dhe efikas, dhe në dispozicion Variable Torque Menaxhimi ™ (iVTM-4 ™)i çiftit rrotullues- teknologjia më e përparuar AWD .
Një koleksion i gjerë pajisjesh të disponueshme përfshir kontrollin e klimës, Push Button Start, Remote Engine Start, ndriçimi LED i jashtëm dhe i brendshem.

 

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.